V medzinárodnej matematickej súťaži NÁBOJ naši študenti PRVÍ NA SLOVENSKU!

25 April 2021, 17:13    |    Viera Gilányová


 Študenti Lukáš Gáborik, Tomáš Hulla, Jakub Kliment, Richard Schwarz (všetci 4.F trieda) a Peter Kochelka (4.L trieda) sa dňa 23.4. 2021 zúčastnili tímovej matematickej súťaže NÁBOJ, ktorá prebieha súčasne v Bratislave, Košiciach, Prahe, Opave, Passau, Lipsku, Linzi, Zürichu, Krakove, Wroclavi, Varšave, Gdyni, Białystoku, Budapešti, Veszpréme, Cambridge, Edinburghu, Glasgowe, Konstanci, Kyjeve, Moskve a Novosibirsku. 

Získali neuveriteľné 1. miesto v rámci Slovenska, aj pred očakávanými silnými súpermi z Bratislavy a Košíc : https://math.naboj.org/archive/results.php?year=2021&category=sen&country_code=sk

V kategórii Juniorov sa súťaže zúčastnili aj naši mladší študenti:Peter Hazlinger, Eduard Bielik,Bianka Birčáková, Martin Cigler, Samuel Sklenár (1.F trieda), Matej Kmeť, Filip Frgelec, Ján Jakub Tomášik, Richard Turčan (2.F trieda), Ondrej Láska (2.A trieda) a získali v rámci Slovenska veľmi pekné 15. a 14. miesto spomedzi 108 tímov zo slovenských gymnázií.

 

Pre štvrtákov Lukáša, Tomáša, Kuba a Riša je to krásna rozlúčka s našou školou a matematickou triedou, do ktorej chodili. L-kár Peťo Kochelka ďalej pokračuje v štúdiu v bilingválnej sekcii na GJGT.  Všetkým gratulujeme a ĎAKUJEME.