Šachové úspechy študentov GJGT

8 October 2020, 18:34    |    Viera Gilányová

V období mesiacov august, september, október sa odohrali šachové súťaže na ktorých zaznamenali výrazné úspechy aj  študenti z nášho gymnázia.

V dňoch 15.-22.8. 2020 sa v Ľubovnianskych kúpeľoch uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v šachu mládeže. V kategórii do 16 rokov v klasickom šachu získali najcennejšie  medaily práve naši študenti - 1.miesto získal Adrian Gyerpál (1.F)  a 2.miesto Richard Turčan (3.F)

V kategórii bleskový šach (skrátené tempo hry) získal 1. miesto Richard Turčan.

V septembri sa v Topoľčanoch odohrali  Majstrovstvá SR v zrýchlenom  rapid šachu. V kategórii do 16 rokov  sa medailistom z predchádzajúceho podujatia darilo o čosi menej, avšak i tam obsadili veľmi solídne umiestnenia - Richard Turčan získal bronzové 3.miesto a Adrian Gyerpál  5.miesto.

V kategórii dievčat do 20 rokov získala striebornú medailu za 2.miesto Stella Sáňková .

Našim šachovým talentom sa darilo aj na turnajoch „dospelákov“ .

Na turnaji OPEN Banská Bystrica konanom 19.-20.9.2020 v konkurencii  53 hráčov získal Richard Turčan 1.miesto , Adrián Gyerpál 3.miesto a Tomáš Hulla (4.F) 37.miesto.

Richard zvíťazil aj na otvorenom turnaji v Banskej Štiavnici (5.10.) a zaznamenal cenný úspech – 4.miesto aj na silne obsadenom medzinárodnom turnaji OPEN Tatry (26.9-1.10.), na ktorom si zahralo 107 hráčov zo 6 krajín sveta. Na podujatí štartovala aj Stella Sáňková, ktorá v tuhej konkurencii skončila na peknom 13.mieste pričom získala i osobitnú cenu v kategórii žien.

Našim  skvelým šachistom a šachistke k dosiahnutým úspechom blahoželáme a želáme veľa zdaru na ďalších podujatiach !