Charitatívny futbalový zápas GJGT vs. GAS

23 April 2024, 14:24    |    Viera Gilányová


Vo štvrtok 18.4. sa odohral na Národnom atletickom štadióne Dukla charitatívny futbalový zápas medzi žiakmi našej školy a Gymnázia A. Sládkoviča. Druhý ročník tejto dobročinnej akcie, ktorej výťažok poputuje opäť pre Detskú fakultnú nemocnicu v B. Bystrici zvládli naši žiaci vynikajúco po organizačnej stránke ako aj svojim vysokým športovým nasadením a výkonom. Generálnym sponzorom tohto ročníka sa stala Stredoslovenská Vodárenská Prevádzková Spoločnosť a.s.. Dejisko pripomínalo na ihrisku duel veľkých tímov. Stretnutie otvorili mažoretky z GJGT svojim dobre pripraveným programom. Na štadióne nás privítal olympijský víťaz Matej Tóth spolu s Marekom Hamšíkom, ktorý sa zapojil v prvom polčase aj priamo do hry. Pred prvou rozohrávkou odznela ešte hymna v podaní dlhoročného priateľa školy Jozefa Maka.  Kultúrny program doplnili počas prestávky aj ďalšie tance folklórneho súboru Urpín a tombola. Naši žiaci zvíťazili vysoko nad tímom z GASka. Víťazmi sú ale všetci, ktorí prispeli k realizácii tohtoročného futbalového derby, pretože cieľom a ideou celého podujatia je podpora našich najmenších blízkych, ktorí potrebujú pomoc. Viac o futbalovom zápase nájdete tu.  Záznam z podujatia si môžete pozrieť na tomto odkaze.